I thanë stop ndërhyrjeve estetike, divat që sot janë më natyrale se kurrë

SHKARKO FALAS PERPUTHEN MEDIA
Perputhen.net

Për shumë yje të Hollywood-it, të mësuar të punojnë dhe të fitojnë shumë me imazhin e tyre,

është e vështirë të pranojnë shenjat e plakjes. Nëse në dekadat e kaluara kemi parë fytyra
dhe trupa të famshëm të shpërfytyruar nga kirurgjia kozmetike, tani ka gjithnjë e më shumë diva që përqafojnë filozofinë e plakjes së hijshme.
Po si duken sot diva të Hollywood, pa asnjë ndërhyrje estetike.Catherine Zeta Jones. Ylli i filmit “Zorro”, sot është 52 vjeç dhe e ka lejuar moshën ta prek natyralisht.

Julia Roberts, gruaja me buzëqeshjen më të bukur në botë nuk ka kryer ndërhyrje estetike. Ajo sot është 53 vjeç.

I thanë stop ndërhyrjeve estetike, divat që sot janë më

Michelle Pfeiffer , Elvira e “Scarface” duket më e freskët se kurrë. Ka pak rrudha në fytyrën e bukuroshes Michelle Pfeiffer. Në moshën 63 -vjeçare, aktorja ia atribuon pamjen e saj fizike dietës vegane.

Demi Moore ka publikuar një foto pa filtra me bikini. Ajo është 58 vjeç. 58 vitet janë vetëm një numër për të.

I thanë stop ndërhyrjeve estetike, divat që sot janë më

Jennifer Lopez bën një video në pasqyrë ndërsa, me pizhama dhe pa grim, ajo përhap në fytyrë produktet e linjës së saj të bukurisë, JLo Beauty.
“Nuk është një set, unë jam me të vërtetë në banjën time dhe i përdor këto kremëra çdo ditë në rutinën time”, tregon ajo.

I thanë stop ndërhyrjeve estetike, divat që sot janë më

/Gazeta Shqip

Advertisements

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *