fbpx

Horoskopi ditor, 3 dhjetor 2021

SHKARKO FALAS PERPUTHEN MEDIA
Perputhen.net

Dashi
Filloni ditën tuaj me pak stërvitje. Duket se e dini saktësisht se çfarë kanë nevojë dhe çfarë duan njerëzit nga ju, por përpiquni të mos jeni shumë bujarë në shpenzimet tuaj. Një anëtar i familjes ose bashkëshorti/bashkëshortja juaj do t’ju shkaktojë tension.

Demi
Shqetësimet e panevojshme thjesht sa do t’ju shkaktojnë stres. Përpiquni të hiqni dorë nga çdo shqetësim i tillë, përpara se të marrë përmasa të mëdha. Sot duhen shmangur investimet e reja. Miqtë do t’ju vijnë në ndihmë nëse d të jetë e nevojshme.

Binjakët
Sot do të përfshiheni në aktivitete që kanë të bëjnë me pronat e paluajtshme. Ju mund të vizitoheni nga mysafirë në shtëpinë tuaj, çfarë do t’ju sjellin momente mjaft të bukura. Dhimbjet e dashurisë do t’ju bëjnë të mos jeni në gjendje të përqendroheni në punën tuaj.

Gaforrja
Nëse jeni të përfshirë në një çështje ligjore rreth një mosmarrëveshje financiare, kjo mund të vendoset në favorin tuaj sot. Kjo do t’ju sjellë përfitim financiar. Të rinjtë mund të kërkojnë këshilla për projektet shkollore, teksa do të jetë mjaft e nevojshme.

Luani
Koleget femra do të jenë shumë mbështetëse dhe do t’ju ndihmojnë në përfundimin e punëve në pritje. Lajme të mira, me shumë mundësi nga një vend i largët mund të priten deri në mbrëmje vonë. Dita do të jetë e mrekullueshme për jetën tuaj bashkëshortore. Tregojini partnerit tuaj se sa shumë e doni atë.

Virgjëresha
Investimet për shtëpinë tuaj të tanishme sot, do të jenë fitimprurëse më vonë. Një event me familjen, do t’i mbajë të gjithë në humor të mirë. Romanca do të jetë zhgënjyese për ju sot, pasi i dashuri juaj mund të sillet në një mënyrë shumë kërkuese.

Peshorja
Ndonjëherë ne kemi nevojë për pak pakënaqësi në jetën tonë për të na ndihmuar të vlerësojmë vlerën e lumturisë së vërtetë. Njerëz të rëndësishëm mund të jenë gati të financojnë çdo gjë që ju propozoni. Ka të gjasa të merrni disa lajme të mira, por përpiquni të mbani nën kontroll emocionet tuaja.

Akrepi
Mund të ketë disa probleme, pasi do të jeni më nervoz se zakonisht. Një pushim i mirë do të jetë mjaft i nevojshëm për ju për të rimarrë energjitë. Gjithçka që ju nevojitet është të besoni në veten tuaj.

Shigjetari
Ka të ngjarë të angazhoheni në një formë aktiviteti në natyrë që do t’ju ndihmojë të përmirësoni aftësinë tuaj fizike. Përmbahuni nga konsumimi i tepërt i alkoolit. Kjo do të jetë një ditë e mirë për të planifikuar një udhëtim të shkurtër në një vend me rëndësi historike.

Bricjapi
Bëni kujdes me ushqimin, pasi një pakujdesi e vogël mund t’ju kushtojë gjatë ditës së sotme. Fillimi i ditës mund të jetë i mbarë, por në mbrëmje do ketë shpenzime, të cilat do ju shqetësojnë. Sot do të jeni të fokusuar kryesisht tek fëmijët dhe familja.

Ujori
Mospërfillja e mendimeve të prindërve tuaj mund të jetë kundërproduktive për ju. Mos e zhgënjeni të dashurin tuaj sot, pasi mund të sjellë pasoja më vonë. Idetë e reja do të jenë mjaft produktive.

Peshqit
Do të jeni në gjendje të mirë shëndetësore pavarësisht nga presionet ndaj jush në këtë moment. Financat tuaja do përmirësohen më vonë gjatë ditës. Tensionet e punës do të turbullojnë mendjen tuaj duke mos lënë kohë për familjen dhe miqtë./Gazeta Shqip

Advertisements