fbpx

Të dehur dhe policia në terren, të rinjtë britanikë nuk i ndalin festat e shthurura (FOTO)

Britanikët kanë nisur që mbrëmë për të shijuar fundjavën e fundit të këtij muaji. Si gjithmonë, ata kanë zgjedhur rrobat më të bukura dhe ekstravagante dhe kanë mbushur rrugët e qyteteve.

Mediat e huaja kanë publikuar fotografi të shumta ku lokalet dhe klubet e natës janë të mbushura plot. “The Sun” shkruan se mbrëmë në Birmingham, të rinjtë dhe jo vetëm, festuan duke përfituar nga koha e mirë dhe temperaturat e larta.

Të dehur dhe policia në terren, të rinjtë britanikë nuk

Madje thuhet se në ditët e ardhshme Britania do të ketë temperatura deri në 17 gradë Celsius dhe diell. Pritet që moti të jetë i thatë në shumicën e vendeve dhe me reshje të çuditshme shiu.

Duke iu rikthyer festave të mbrëmjes së djeshme, në rrugët e qyteteve nuk kanë munguar “shfaqjet e shthurura” të të rinjve dhe nuk mungonte as policia.

Një foto e kapur nga paparacët tregon një vajzë e cila ka vendosur gotën me pije brenda në reçipeta, ndërsa pranë saj janë dhe miqtë e saj.

Të dehur dhe policia në terren, të rinjtë britanikë nuk

Të dehur dhe policia në terren, të rinjtë britanikë nuk

Të dehur dhe policia në terren, të rinjtë britanikë nuk

Të dehur dhe policia në terren, të rinjtë britanikë nuk

Të dehur dhe policia në terren, të rinjtë britanikë nuk

Të dehur dhe policia në terren, të rinjtë britanikë nuk

Të dehur dhe policia në terren, të rinjtë britanikë nuk

Të dehur dhe policia në terren, të rinjtë britanikë nuk

Të dehur dhe policia në terren, të rinjtë britanikë nuk
/Gazeta Shqip

Advertisements