fbpx

U shfaq duke kënduar në strehën e bombave, video e ushtares ukrainase që u bë virale në rrjet (VIDEO)

Kateryna është një vajzë ukrainase, e cila iu bashkua ushtrisë vitin e kaluar pasi përfundoi studimet e saj për muzikë. E në moshën 21-vjeçare, e gjen veten duke luftuar për jetën e saj si një anëtare e bandës heroike të luftëtarëve ukrainas, duke bërë një qëndrim të dëshpëruar të fundit në një fabrikë të rrethuar.

Ajo së fundmi ka marrë gjithë vëmendjen pasi një video e saj u bë shumë virale gjithandej në rrjet. E reja shfaqet duke kënduar në errësirë një këngë patriotike, me një bukuri të shkëlqyer që përgënjeshtron shkretëtirën që e rrethon.

“Daily Mail” shkruan se 21-vjeçarja është duke kënduar në një strehë për bomba mes ferrit të shkatërruar të Mariupolit. Në video dëgjohen zhurma të ulëta nga një grup burrash të ulur pranë saj.

Pamjet e Kateryna-s me armë në dorë dhe duke kënduar dy këngë, u postuan nga Nik Mark të enjten e kaluar, një tjetër luftëtar i bllokuar. Menjëherë pasi këto imazhe u bënë virale, e reja u cilësua në të gjithë vendin si “zog çeliku”, duke marrë parasysh vendin ku ajo po këndonte.

Sipas mediave të huaja, mund të ketë deri në 2000 trupa ukrainase të ngujuara ende në uzinë. Rezistenca e tyre ka lidhur forcat ruse dhe ka penguar përpjekjen e Putin për të pushtuar qytetin përpara paradës së sotme në Ditën e Fitores./Gazeta Shqip

Advertisements