Aurela Gaçe ‘heq dorë’ nga muzika?! Këngëtarja i drejtohet audiencës me një mesazh dhe zbulon arsyen

Këngëtarja e njohur Aurela Gace ka njoftuar ditën e sotme nëpërmjet një njoftimi në rrjetet sociale se për pak kohë do të qëndrojë larg muzikës.

“Mbas vizitës dhe leksioneve me mjeken dhe vocal coach, ata më këshilluan të marr një pushim të vogël vokal, por shumë të rëndësishëm e të domosdoshëm për shëndetin e kordave”- shkruan ndër të tjera këngëtarja Gaçe

Postimi i plotë:

I drejtohem audiencës time besnike! Ju falenderoj me shpirt për gjithë mesazhet, mbështetjen dhe dashurinë ndaj meje. Mbas vizitës dhe leksioneve me mjeken dhe vocal coach, ata më këshilluan të marr një pushim të vogël vokal, por shumë të rëndësishëm e të domosdoshëm për shëndetin e kordave.

Trupi dhe vokali im po rikuperohen shpejt, por patjeter më duhet pushim q? të mos bëj një dëm qè mund të ketëpasoja më vonë. Shpirti im dëshiron të jetë në skenë për ju, por kurrësesi nuk mund t’ja lejoj vetes të kem një performancë të mangët, ose me rezerva. KJO NUK ËSHTË AURELA QË JU NJIHNI. JU MERITONI NJË PERFORMANCË 100 % sic jeni mësuar të më shikoni.

KURRËSESI AS NUK E MENDOJ T? JEM PËRPARA JUSH PLAYBACK.( kjo as nuk mendohet të ndodhë) Pêr pak kohë shpresoj të jem mbas në normalitetin tim, pasi problemi u kap në kohë. Ju kërkoj shumë ndjesë. Me shpirt ! Në video, jam me profesorin tim prej 16 vitesh, Ëilliam Riley Mezi pres t’ju shoh në datat e reja të sapo vendosura nga stafi./Gazeta Shqip

Advertisements