Nju Jork vishet kuq e zi, VIP-at që morën pjesë në festën e shqiptarëve (FOTO+VIDEO)

Në Nju Jork është rikthyer eventi më i rëndësishëm i shqiptarëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Parada e tyre ka “ndezur” rrugët e Nju Jorkut  në një event aq tradicional por edhe modern.

Si çdo qershor tjetër, rrugët u mbushën me flamurin shqiptar dhe me veshjet tradicionale shqiptare, apo edhe me ato kuq e zi. Të shumtë ishin emrat e njohur të fushave të ndryshme që morën pjesë në festën e përvitshme.

Nju Jork vishet kuq e zi, VIP-at që morën pjesë në

Këngëtarët e njohur që kënduan për shqiptarët në Amerikë ishin Gzim Nika, Bleona Qerreti, Barbara Dini dhe Ardit Çuni, të cilët e kanë elektrizuar vendin me performancat e tyre.

Festa ka zgjatur për disa orë, ku nuk kanë munguar simbolet tradicionale, vallet, duke shënuar kështu një nga rastet e rralla, ku rrugët e famshme të Nju Jork vishen kuq e zi.

Nju Jork vishet kuq e zi, VIP-at që morën pjesë në

Nju Jork vishet kuq e zi, VIP-at që morën pjesë në

Nju Jork vishet kuq e zi, VIP-at që morën pjesë në

Nju Jork vishet kuq e zi, VIP-at që morën pjesë në/Gazeta Shqip

Advertisements