TRAGJIKE për Miss Brazil-in/ Shkoi të heqë bajamet, ataku kardiak dhe hemorragjia i marrin jetën

Një 27-vjeçare e cila dikur ishte kurorëzuar Miss Brazili, ka vdekur pasi një operacion i bajameve shkoi keq.

Gleycy Correia, nga Macae, Brazili juglindor, vdiq më 20 qershor pasi operacioni i shkaktoi “gjakderdhje masive dhe një arrest kardiak”. Correia ndërroi jetë në një klinikë private pasi kaloi më shumë se dy muaj në koma pas operacionit në prill.

Pesë ditë pas operacionit ajo raportohet se ka pësuar hemorragji dhe një atak në zemër. Dhe pasi kaloi 77 ditë në koma, dje ajo vdiq. 27-vjeçarja ishte kurorëzuar Miss United Continents Brazil dhe Miss Costa do Sol në 2018. Gleycy ishte një yll i mediave sociale me më shumë se 52,000 ndjekës në Instagram./Gazeta Shqip

Advertisements