Si duken sot, vajzat që kanë fituar kurorën e bukurisë, vite më parë?! (Fotot)

Vajzat, që janë zgjedhur ‘mbretëresha’ të bukurisë, kanë rrëmbyer zemrat e miliona shikuesve, që i kanë ndjekur më pas këto vajza, gjatë karrierës së tyre.

Vetëm konkursi “Miss Universe”, ka kurorëzuar mbi 60 fituese dhe ka pasur mijëra konkurrente gjatë viteve. Këto pjesëmarrëse kanë vazhduar të jenë të ekspozuara në publik, në karrierën e tyre si modele ose aktore, dhe shumë prej tyre kanë mijëra ende mijëra ndjekës që i pëlqejnë. “Bright Side” kujton disa prej këtyre bukurosheve.
Gal Gadot

Zuleyka Rivera

Priyanka Chopra

Aiswarya Rai

Olivia Culpo

Alicia Machado

Sushmita Sen

Pia Wurtzbach

Angela Ponce

Lynda Carter

Lara Dutta

Ksenia Sukhinova
Top Channel

Advertisements