FOTOT që do iu mahnitin! Kim Kardashian nuk kursehet dhe blen shtëpinë me vlerë marramendëse

Kim Kardashian duket se ka vendosur që të nisë një jetë të re larg nga ish-bashkëshorti i saj, Kanye West. Ajo ka blerë një shtëpi mahnitëse në Malibu, raporton “The Sun”.

Kjo e fundit shkruan se rezidenca që ndodhet pranë plazhit ka një vlerë prej 61 milionë paund dhe ndodhet në një nga lagjet më ekskluzive të Malibu. Thuhet se prona e re iu rekomandua femrës më seksi nëpërmjet motrës së saj 26-vjeçare, Kendall Jenner.

Themeluesja e “Skims” ka shpenzuar miliona për një pronë me katër dhoma gjumi dhe gjashtë banja, një pronë që dikur i përkiste Cindy Crawford dhe bashkëshortit të saj, Rande Gerber.

FOTOT që do iu mahnitin! Kim Kardashian nuk kursehet dhe blen

Craford dhe Gerber e blenë pronën për 45 milionë dollarë në 2018. Blerja e re e Kardashian vjen një vit pasi ish-i i saj, Kanye West, shpenzoi 57.3 milionë dollarë për një shtëpi në Malibu.

Është marrëveshja më e madhe e vitit dhe shënon shitjen e katërt më të lartë në të gjithë shtetin e Kalifornisë për vitin 2022.

Sipas “The Sun”, kjo vjen disa javë pasi 41-vjeçarja vuri në shitje dy nga pronat e saj në Los Angeles, një apartament në Calabasas dhe një fermë në Hidden Hills. Me një sipërfaqe prej më shumë se 7,450 metra katrorë në 3 hektarë tokë, vila ka një shteg për në një plazh privat.

FOTOT që do iu mahnitin! Kim Kardashian nuk kursehet dhe blen

FOTOT që do iu mahnitin! Kim Kardashian nuk kursehet dhe blen

FOTOT që do iu mahnitin! Kim Kardashian nuk kursehet dhe blen

FOTOT që do iu mahnitin! Kim Kardashian nuk kursehet dhe blen

FOTOT që do iu mahnitin! Kim Kardashian nuk kursehet dhe blen

FOTOT që do iu mahnitin! Kim Kardashian nuk kursehet dhe blen

FOTOT që do iu mahnitin! Kim Kardashian nuk kursehet dhe blen

FOTOT që do iu mahnitin! Kim Kardashian nuk kursehet dhe blen

/Gazeta Shqip

Advertisements