Njihuni me vajzat e futbollistëve të famshëm, fitojnë më shumë para se baballarët e tyre (FOTO)

Zakonisht jemi mësuar që kur nisin kampionatet e ndryshme të futbollit një vëmendje të madhe ta marrin edhe partneret e futbollistëve të famshëm.

Por kësaj radhe ka ndodhur ndryshe, pasi këto ditë të gjithë sytë janë te vajzat aspiruese të yjeve të futbollit.

“Daily Mail” shkruan se ndryshe nga nënat e tyre, këto vajza lindën në pallate me miliona paund, ndoqën shkollat private më të shtrenjta dhe udhëtuan në vende të ndryshme.

Ndërsa tani ato nuk ngurrojnë që jetën e tyre përrallore ta ekspozojnë në profilet që kanë në rrjetet sociale.

Nëse baballarët e tyre janë paguar me shuma marramendëse në ditë, tani edhe vajzat e tyre influencuese në mediat sociale i fitojnë lehtësisht ato shuma.

Gemma Owen është vajza e Michael Owen

Njihuni me vajzat e futbollistëve të famshëm, fitojnë

Matilde është vajza e Jose Mourinho

Njihuni me vajzat e futbollistëve të famshëm, fitojnë

Carla është vajza e David Ginola

Njihuni me vajzat e futbollistëve të famshëm, fitojnë

Hollie është e bija e Alan Shearer

Njihuni me vajzat e futbollistëve të famshëm, fitojnë

Alicia është e bija e Paul Scholes

Njihuni me vajzat e futbollistëve të famshëm, fitojnë

Mia është vajza e Jamie Carragher 

Njihuni me vajzat e futbollistëve të famshëm, fitojnë

Lilly – Ella është e bija e Steven Gerrard

Njihuni me vajzat e futbollistëve të famshëm, fitojnë

Maria është vajza e  Pep Guardiola

Njihuni me vajzat e futbollistëve të famshëm, fitojnë/Gazeta Shqip

Advertisements