Në 2014-n fotot e saj u bënë virale, ja “tifozja më seksi” e Kupës së Botës (FOTO)

Kupa e Botës duket se është një platformë për yjet e së nesërmes që të bëjnë emër në botën e showbiz-it dhe nuk po flasim vetëm për lojtarët.

Shumë fansa kanë arritur që të fitojnë famë pasi janë vënë re në mes të turmës nga kamerat për pamjen e tyre të bukur.

Në vitin 2014 në turneun e organizuar nga Brazili, kjo është pikërisht ajo që ndodhi me mbështetësen e Belgjikës, Axelle Despiegelaere.

Në atë kohë ajo ishte vetëm 17 vjeçe dhe u vu re teksa brohoriste për kombin e saj.  Ajo kishte veshur një kapelë me brirë djalli me ngjyrat e vendit të saj, për nder të pseudonimit të tyre “Djajtë e Kuq”, dhe kishte një palë pom pom në dorë.

Axelle ishte së bashku me dy mikesha të saj, por ajo u dallua më shumë. Si pasojë, ajo u bë fokusi i vetëm i fotografëve brenda stadiumit legjendar Maracana në Rio De Janeiro.

Në 2014-n fotot e saj u bënë virale, ja “tifozja më

Imazhet u bënë shpejt virale me adoleshenten e cilësuar si “mbështetësja më e bukur” e futbollit dhe “tifozja më seksi e Kupës së Botës”, dhe u shpërndanë nga kompania franceze e kozmetikës L’Oreal, e cila i dorëzoi asaj një kontratë modelimi.

Axelle u shfaq në një fushatë në rrjetet sociale, e cila përfshinte atë duke dhënë një video ‘tutoriale për flokët’ dhe dukej se i kishte krijuar vetes një karrierë për jetën.

Në 2014-n fotot e saj u bënë virale, ja “tifozja më

Në 2014-n fotot e saj u bënë virale, ja “tifozja më

Në 2014-n fotot e saj u bënë virale, ja “tifozja më/Gazeta Shqip

Advertisements